Тваринництво

Інкубацію завезених яєць здійснюють в окремому інкубаторії, щоб запобігти грипу птиці

Інкубацію завезених яєць здійснюють в окремому інкубаторії, щоб запобігти грипу птиці

Для недопущення захворювання на грип птиці потрібно завозити інкубаційні яйця, добовий/ремонтний молодняк тільки з територій і господарств, благополучних щодо грипу й інших інфекційних захворювань.

Також необхідно здійснювати інкубацію завезених яєць в окремому інкубаторії, надійно ізолювавши їх від інкубаційних яєць, одержаних у цьому господарстві.

Не можна допускати змішування в інкубаційних та вивідних інкубаторах яєць, завезених із різних господарств.

Потрібно дотримуватися термінів міжциклових профілактичних перерв перед посадкою кожної наступної партії птиці, ретельно готуючи приміщення до посадки наступної партії птиці.

Ремонтний молодняк вирощують ізольовано від дорослої птиці.

Птахогосподарства мають працювати у закритому режимі, а ветеринарно-санітарні об’єкти підтримуватися в робочому стані (дезбар’єри, санпропускники, дезкилимки тощо).

Перед вибиранням молодняку, аби запобігти поширенню вірусу грипу птиці, видаляють пух шляхом продування з лотків і підлоги вивідних шаф.

Одразу після вибирання молодняку відходи інкубації збирають у герметичну металеву тару з кришкою і негайно спалюють. Вивідні шафи й лотки дезінфікують ветеринарними препаратами, потім повторно дезінфікують вологим методом по чистому.

Після виведення партії молодняку здійснюють вологе прибирання і дезінфекцію у вивідному залі.

Перерва у вивідних шафах між партіями виведеного молодняку має становити не менше як три дні. Ефективним є оброблення добового молодняку імуномодуляторами.

Як повідомлялося, вірус грипу птиці стійкий до низьких температур.

Нагадаємо, значний ризик занесення збудника грипу птиці існує за незаконного ввезення живої птиці, інкубаційного яйця та продуктів птахівництва.