Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За незаконного ввезення живої птиці та продуктів птахівництва існує значний ризик занесення збудника грипу птиці

За незаконного ввезення живої птиці та продуктів птахівництва існує значний ризик занесення збудника грипу птиці

Ризик занесення збудників грипу птиці в Україну під час ввезення живої птиці, інкубаційного яйця та продуктів птахівництва з країн ЄС оцінюється як незначний, бо ввезення здійснюється з території країни, зони, які вважаються вільною від грипу птиці, про що засвідчує державний ветеринар країни-експортера в міжнародному ветеринарному сертифікаті, що видається на кожну партію завезеного товару.

Випадків занесення збудників грипу птиці на територію України під час ввезення живої птиці, інкубаційного яйця та продуктів птахівництва жодного разу не спостерігалося.

Значний ризик занесення збудника грипу птиці існує за незаконного ввезення живої птиці, інкубаційного яйця та продуктів птахівництва. Проте рівень ризику за такого ввезення оцінити неможливо, бо відсутня інформація про обсяги таких поставок. 

Зважаючи на те, що Україна розташована на перехресті кількох міграційних шляхів перелітних птахів, постійно існує ризик занесення збудника грипу птиці. Причому він істотно зростає під час весняної, осінньої міграцій та в роки аномально теплих зим.

Нагадаємо, у березні декілька країн зняли обмеження з України щодо експорту птахівничої продукції, які діяли через грип птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!