Вірус грипу птиці стійкий до низьких температур
Передання вірусу грипу птиці можливе в тому разі, коли чутлива птиця має тісний безпосередній контакт або посередній через заражений корм, воду, інвентар, одяг, взуття, транспорт.
Крім високої здатності до мутації, вірус грипу птиці має низку несприятливих особливостей. Наприклад, він стійкий до низьких температур: за +4 °C (температура холодильника) зберігає свої властивості протягом двох місяців, а за замерзання – протягом багатьох місяців або навіть років.
Тому думка, що зимою вірус замерзне, є помилковою: адже саме в холодний період року це захворювання виникає найчастіше.
Для дезінфекції птахівничих об’єктів та обладнання дезінфектанти застосовують шляхом зрошення або у вигляді дрібнокрапельного обприскування чи нанесення піною.
Ще один метод дезінфекції – аерозольний. У такому разі одночасно знезаражується повітря й поверхні у приміщенні, знижуються витрати на дезінфекційні засоби втричі-вп’ятеро.
Вища проникна здатність аерозолів особливо важлива для сучасних птахогосподарств промислового типу з високим ступенем механізації, за дезінфекції транспорту й важкодоступних місць у приміщеннях, у яких часто скупчується багато пилу й бруду, що є осередками локалізації збудників хвороб птиці.
Дезінфекцію автомобільного й іншого транспорту, що використовується для перевезення птиці та кормів поза виробничою зоною, рекомендується здійснювати за межами цієї зони в спеціальних пунктах або на майданчиках із твердим покриттям, що мають стік у каналізаційну систему.
Внутрішньогосподарський транспорт дезінфікують на території виробничої зони з використанням обладнання для миття й установок для внутрішньої мийки кузовів і автофургонів. Перед дезінфекцією механічно очищують транспорт від забруднень і миють.
Транспорт, призначений для перевезення підстилки, дезінфікують щоразу в кінці робочого дня.
Додати коментар