Тваринництво

«ІНКУБА» очікує скорочення обсягів виробництва майже вдвічі

«ІНКУБА» очікує скорочення обсягів виробництва майже вдвічі

Цього року ТОВ «ІНКУБА» (Черкаська область) виробить близько 10-12 млн голів птиці – майже вдвічі менше, ніж до війни, коли обсяги виробництва становили близько 20 млн голів на рік.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів директор ТОВ «ІНКУБА» Владислав Панасюк.

«Від початку війни ми протягом трьох місяців взагалі не виробляли власної продукції на продаж, а лише надавали послуги з інкубації, – зазначив він. – З лютого до середини травня не продавали добовий молодняк, бо була незрозуміла ситуація на ринку, не відомо було, як далі розвиватиметься війна».

За словами Владислава Панасюка, у перші дні війни близько 90% клієнтів «ІНКУБИ» (а це головним чином середній і малий бізнес) відмовилися брати курчат на посадку. Крім того, 4-5 завантажених машин із добовими курчатами повернулися.

«Бо коли машина з курчатами під’їжджала до регіону замовника, рашисти захоплювали той чи інший населений пункт. Доводилося розвертатись, – пояснив директор підприємства. – А інкубатор саме був запущений на повну потужність, бо починався новий сезон, кінець лютого – початок. Через це у нас були величезні збитки, оскільки яйце було доставлене з-за кордону, проінкубоване, а всю вироблену продукцію ми роздали безкоштовно населенню області, решту утилізували».

Загалом, за твердженням Владислава Панасюка, є племінні підприємства, які закрилися, а є такі, що скоротили потужності. «В основному припинили роботу дрібні підприємства», – уточнив він.

Як повідомлялося, в Україні попит на добовий молодняк курей знизився приблизно на 30%, як порівняти з довоєнними часами.

Довідка

«ІНКУБА» – дочірнє підприємство чеської компанії «Текро», яка спеціалізується на виробництві комбікормів, кормових добавок, продукції тваринництва та птахівництва, консультаційній діяльності у сфері технологій відгодівлі та збільшення продуктивності усіх видів сільськогосподарських тварин.

«ІНКУБА» отримує інкубаційні яйця зі Liaharensky podnik Nitra (Словаччина) – іншої дочірньої компанії «Текро». Реалізує молодняк птиці кросу ломан.