Тваринництво

Гангренозний дерматит стрімко прогресує і часто призводить до смерті птиці

Клінічні ознаки гангренозного дерматиту у птиці за спонтанних спалахів проявляються депресією різного ступеня, порушенням координації, відсутністю апетиту, слабкістю кінцівок і атаксією.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Оскільки хвороба прогресує блискавично (зазвичай протягом 24 годин), вона часто закінчується швидкою смертю птиці.

Ураження зазвичай представлені темними, вологими, часто позбавленими пір’я ділянками шкіри на крилах, грудях, животі або лапах. Під пошкодженою шкірою – великі набряки кров’янистого кольору, іноді з емфіземою. З тріщин шкіри часто витікає кров’янисто-серозний ексудат, що призводить до загострень.

М’язи у місцях ураження набувають сірого або коричневого кольору з транссудатом і бульбашками газу, крововиливами і некрозами. Інколи гази і серозно-геморагічна рідина можуть бути у підшкірній клітковині, але шкіра не втрачає своєї цілісності.

За гангренозного дерматиту також уражується печінка, в ній можуть бути невеликі, хаотично розсіяні зони коагуляційного некрозу. У клоакальній сумці спостерігають ділянки з фолікулярним некрозом тканин із одночасним ураженням суглобів.

На розтині трупів птиці, загиблої внаслідок гангренозного дерматиту, виявляють некроз пір’яних фолікулів, гангрену легень, відшарування підшкірної клітковини під крилами і в зоні гомілки, набряклість і потовиділення кров’янистої рідини, зернисту дистрофію і застійну гіперемію паренхіматозних органів. Трупи швидко розкладаються.

Нагадаємо, гангренозний дерматит часто виникає як вторинна інфекція.