Тваринництво

Флубендазол ефективний за лікування нематодозів свиней

Найпоширеніші гельмінтози в сучасному свинарстві – це кишкові нематоди Ascaris suum, Oesophagostomum spp. і Trichuris suis. Ці паразити спричиняють переважно субклінічні шлунково-кишкові захворювання, які, своєю чергою, знижують приріст свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Обираючи оптимальний препарат для лікування гельмінтозів, слід ураховувати терапевтичну ефективність активних речовин, можливість застосування в різні періоди життя тварини, каренцію в продукції тваринного походження. Згідно з вимогами ЄЕС, флубендазол дозволено для застосування свиням різних технологічних груп: поросятам, відгодівельному молодняку, супоросним і лактуючим свиноматкам.

Установлені позитивні наслідки досліджують під час вивчення пухлин (пригнічення метастазування), мітозу (затримка формування веретен поділу), руху найпростіших і червів (припинення скорочення елементів апарату руху та живлення паразитів).

Флубендазол майже не всмоктується, тому найвиразніші зміни відбуваються саме у просвіті по всьому кишківнику на нематод та інших збудників захворювань у свиней. Дотримання режиму випоювання забезпечить надійний лікувальний ефект проти паразитів і в клітинах епітелію, і в просвіті тонкого й товстого відділів кишківника.

Нагадаємо, нові методи зажиттєвої діагностики гельмінтозів свиней мають вищу ефективність.