Тваринництво

Фітогенні кормові добавки у раціоні свиней здатні поглинати аміак та сірководень

Фітогенні кормові добавки у раціоні свиней здатні поглинати аміак та сірководень

Оптимізація раціону свиней для кращого засвоєння поживних речовин дозволяє зменшити виділення поживних речовин із калом, його загальний обсяг, а також знизити рівень неприємного запаху.

У раціони свиней іноді понаднормово закладають деякі поживні речовини, щоб тварини гарантовано отримали достатньо для реалізації генетичного потенціалу. Проте речовини не засвоюються більше необхідного, а неперетравлений надлишок потрапляє в гній і спричиняє емісію газів і неприємних запахів.

У світі все частіше обговорюють додавання до основного раціону свиней фітогенних кормових добавок. Вони покращують смакові властивості та слиновиділення, збільшують конверсію корму.

Низка досліджень підтверджує пребіотичну роль кормових добавок рослинного походження. Завдяки стимуляції секреції травних залоз та позитивному впливу на морфологію тканин тонкого кишківника збільшується відсоток засвоєння поживних речовин.

Неперетравлені рештки кормів сприяють розмноженню ферментних мікроорганізмів, які утворюють токсичні метаболіти, й один із них – аміак. Також деякі активні компоненти рослин, які застосовуються під час виробництва фітогенних кормових добавок, здатні поглинати деякі токсичні речовини, зокрема аміак та сірководень.

Як повідомлялося, протеїновий соняшниковий концентрат у раціонах замість соєвих продуктів не позначається на м’ясних якостях свиней.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!