Тваринництво

До програми контролю сирого молока залучено вже 1455 учасників

До програми контролю сирого молока залучено вже 1455 учасників

Сьогодні до програми контролю сирого молока залучено 1455 учасників.

Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

За п’ять років, протягом яких триває реалізація програми, вдалося сформувати нормативно-правову базу, що наближує процедури державного контролю до вимог законодавства ЄС, запровадити простежуваність ведення записів й обміну даними щодо результатів лабораторних досліджень із використанням інформаційно-комунікаційної системи Держпродспоживслужби «Молочний модуль».

Крім того, розроблено стандартні операційні процедури правил відбору зразків сирого молока; порядку дій державних інспекторів, державних ветеринарних інспекторів і уповноважених осіб у випадку повідомлень із «Молочного модуля» про невідповідність сирого молока, в тому числі на виявлення залишків ветпрепаратів та інших інгібіторів у молоці.

За підтримки Швейцарії покращено матеріально-технічну базу лабораторій Держпродспоживслужби, залучених до програми контролю сирого молока:

‒ закуплено обладнання для проведення досліджень у 25 лабораторій;

‒ надана підтримка у проходженні акредитації відповідно до вимог ДСТУ ISO 17025 для п’яти лабораторій;

‒ здійснено калібрування обладнання для п’яти лабораторій;

‒ із залученням міжнародних провайдерів організовано участь у раундах професійного тестування з визначення загального бактеріологічного забруднення для 41 лабораторії, кількості соматичних клітин ‒ для 36 лабораторій та інгібіторів ‒ для 20 лабораторій.

З 2019 року, відколи почалася реалізація програми, спостерігається чіткий тренд підвищення якості молочної сировини. Про це свідчать оцінки результатів лабораторних досліджень у звітах про впровадження програми контролю сирого молока за 2021 та 2022 роки.

Довідка

Програма контролю сирого молока має на меті формування еквівалентних європейським процедур ризик-орієнтованого контролю через регулярний моніторинг періодичних перевірок сирого молока компетентним органом.

Постійну підтримку у запровадженні програми контролю сирого молока надає швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві з SAFOSO AG (Швейцарія).