Тваринництво

Для покращення генетичного потенціалу ВРХ визначають 2-3 основні ознаки

Для покращення генетичного потенціалу ВРХ визначають 2-3 основні ознаки

Для отримання стада високопродуктивної великої рогатої худоби є кілька шляхів: власне відтворення із застосуванням генетичного матеріалу від тварин-поліпшувачів (сперма, ембріони) та придбання нетелей у господарств-лідерів.

Про це пише у своїй колонці на Аgrotimes Валерій Лотоцький, консультант із розведення та відтворення ВРХ.

«Покращення генетичного потенціалу стада за рахунок власного відтворення – тривалий процес, – наголошує він. – Після використання сперми продуктивну тварину ми побачимо майже через 3 роки. З досвіду вітчизняних господарств відчутне поліпшення в молочній продуктивності можливе за 4-6 років за цілеспрямованого розведення».

Звісно, менеджмент і генетика працюють у тандемі – досягнення певного генетичного прогресу, покращення годівлі корів і догляду за ними дозволяють повніше реалізувати генетичний потенціал, зауважує Валерій Лотоцький.

Треба мати на увазі, що неможливо покращувати одразу велику кількість ознак.

«Чим більшу кількість рис ви плануєте покращувати, тим повільніший прогрес отримаєте. Тому потрібно визначити 2-3 основні ознаки та сфокусуватися на них. Допомогти в цьому можуть спеціалісти компаній – постачальників генетичних ресурсів», – зазначає експерт.

Як повідомлялося, трансплантація ембріонів пришвидшує селекційний процес уп’ятеро-вшестеро.