Тваринництво

Цього року ціни на молочну продукцію повільно зростатимуть, ‒ Rabobank

Цього року ціни на молочну продукцію повільно зростатимуть, ‒ Rabobank

Цього року ціни на молочну продукцію повільно, але стабільно зростатимуть, прогнозує  Rabobank у своєму звіті за І квартал.

Зважаючи на очікувані нижчі витрати на корми, покращений прогноз рентабельності зрештою сприятиме зростанню виробництва молока в країнах Великої сімки до ІІ півріччя 2024 року. Ймовірно, цей рік не буде рекордним за цінами за будь-якими показниками, але фермери в усьому світі радітимуть поверненню прибутковості. Хоча проблеми з маржинальністю залишаються, пише Інфагро.

Прогнозується збільшення пропозиції молока, та повернення до розширення виробництва потребує часу. Rabobank прогнозує нижчий обсяг виробництва протягом перших двох кварталів цього року, перш ніж обсяг стане позитивним у ІІ півріччі.

Останніми місяцями скорочення виробництва молока було дещо нейтралізовано млявим світовим попитом. Однак, зазираючи в майбутнє, Rabobank бачить усе більше доказів того, що попит зростає. В деяких країнах найгірші побоювання щодо рецесії минули, і хоча глобальне економічне зростання, ймовірно, буде сповільненим, загальні перспективи дещо покращилися.

Проте низький рівень глобальних запасів молочної продукції означає, що будь-який шок у пропозиції чи попиті створить ризик підвищення ціни для кінцевих споживачів.

Нагадаємо, в березні світові ціни на молочну продукцію зростали.