Тваринництво

У березні світові ціни на молочну продукцію зростали

У березні середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО склало 124,2 пункту, що на 2,9% вище, ніж у лютому. Та попри це, вже шостий місяць поспіль його значення все ще на 8,2% нижче, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року.

Про це повідомили у ФАо.

Найбільше зростання в березні продемонстрували світові ціни на сир, що було зумовлено стабільним імпортним попитом з боку країн Азії, підвищенням обсягу продажів на внутрішньому ринку в Західній Європі напередодні весняних свят і сезонним зниженням виробництва в Океанії.

Незважаючи на ослаблення попиту країн Азії, в березні вчергове зафіксовано підвищення світових цін на вершкове масло: головним чином за рахунок високого сезонного попиту і на тлі певного скорочення запасів у Європі.

Ціни на сухе незбиране молоко, навпаки, різко знизилися після п’яти місяців безперервного зростання через падіння імпортного попиту на міжнародних ринках, незважаючи на сезонне зниження виробництва в Океанії.

На тлі стриманої ситуації на ринках та зниженого попиту за спотовими контрактами ціни на сухе знежирене молоко також знизилися.

Як повідомлялося, індекс цін на молочну продукцію GDT зріс на 2,8%.