Техніка

Застосування доліт Long Life дає змогу заощадити до €440 на 1 тис. га

Глибокорозпушувач BEDNAR TERRALAND

Техніка BEDNAR оптимально відповідає сучасним агротехнологічним підходам, що практикуються в Україні. Так, великим попитом користуються глибокорозпушувачі TERRALAND, спроможні поліпшувати структуру ґрунту на глибину до 65 см з одночасним внесенням міндобрив на різних горизонтах. У багатьох вітчизняних господарствах агрегати за сезон проходять по 2-2,5 тисяч га, демонструючи надзвичайну продуктивність і витривалість. Вбачаючи у цьому сегменті техніки величезний потенціал, компанія BEDNAR запропонувала істотне конструктивне вдосконалення для своїх глибокорозпушувачів (а також інших ґрунтообробних агрегатів) – долота Long Life, шириною 40, 55 чи 70 мм.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі BEDNAR.

На відміну від також високоякісних стандартних доліт, шириною 60 та 80 мм, робочі органи Long Life мають підвищену зносостійкість і довговічність.

Долото LONG LIFE 40 мм
Долото LONG LIFE 70 мм

«За даними виробника, їхній термін служби може перевищувати стандартні долота майже в 10 разів. Результати польових випробувань в Чехії взагалі продемонстрували вражаючий результат – в 17 більше, аніж звичайні долота. Нехай ми зробимо поправку на особливості ґрунтів та якісь інші моменти, але тривалість експлуатації робочих органів Long Life буде довшою в 5-8 разів», – зазначає продукт-менеджер BEDNAR  в компанії «АМАКО Україна» Дмитро Хоменко.

В АМАКО зробили цікаві випробування та арифметичні підрахунки, взявши до порівняння показники вартості й довговічності роботи стандартних робочих органів і доліт Long Life.

«Ресурс стандартного 80-міліметрового долота під час роботи глибокорозпушувача становить 350 га і, до речі, це хороший результат, враховуючи високі навантаження під час роботи на глибину 40-60 см. Водночас довговічність Long Life складає майже неймовірні 2500 га. А вартість обох комплектів відрізняється лише у 4,8 разів. Здійснивши нехитрі підрахунки, ми бачимо, що застосування доліт Long Life дає змогу заощадити майже 55% на 1 га – €0,44 лише на вартості змінних робочих органів», – пояснює продукт-менеджер АМАКО.

Відповідно, обробивши 1000 га землі глибокорозпушувачем TERRALAND, господар автоматично заощаджує €440 лише на долотах.

Утім, економія не обмежується винятково вартістю самих змінних робочих органів. Адже вужчі долота – це менший опір ґрунту, завдяки чому знижуються споживання пального та витрати ресурсу трактора. А також – підвищення продуктивності виконання польових операцій. Варто зауважити, що непрямі витрати, пов’язані з зупинкою польових робіт для заміни робочих органів агрегата, часто можуть бути більшими за прямі, тобто вартість самих запчастин.

«Влітку минулого року ми придбали 13 глибокорозпушувачів BEDNAR TERRALAND. Це машини із нестандартним компонуванням, виготовлені спеціально під наші потреби – 4-метрова робоча ширина із сімома стійками. Чому ми обрали саме BEDNAR? З часом ми прийшли до того, що усі наші закупівлі техніки повинні здійснюватися лише після проведення польових випробувань на наших полях. Саме BEDNAR TERRALAND показали себе якнайкращим чином», – розповідає головний інженер компанії «Агропросперіс» Анатолій Волошин.

Усі 13 нових глибокорозпушувачів відразу брали з вузькими долотами Long Life. Це рішення, як зазначає Анатолій Михайлович, виявилося правильним на всі 100%.

«Усі ці агрегати працюють по різних наших відділках і мають неоднакові напрацювання – до 2,5 тис. га. Жоден із них нас не підвів, і ми не проводили заміну робочих органів. На наших полях наявні різні, переважно суглинисті й дуже непрості ґрунти, проте глибокорозпушувач TERRALAND, і, зокрема, долота Long Life показують себе дуже добре», – стверджує Анатолій Волошин.

Довідка:
Долота 40 мм призначені для глибокого розпушування, особливо важких ґрунтів. Ці робочі органи Long Life оснащені твердосплавними пластинами і забезпечують значно більший строк експлуатації, що підвищує ефективність використання агрегату. Посилене карбід вольфрамом, і оснащене ударостійким носиком долота, що запобігає пошкодженню від потрапляння долота на камінь. Вища зносостійкість значно зменшує витрати на запчастини, а також час на їх заміну. Робочі органи Long Life можуть використовуватися також на дисколапових культиваторах ACTROS, глибокорозпушувачах TERRASTRIP, компакторах SWIFTER, штригельних боронах STRIEGEL, універсальних культиваторах VERSATILL та FENIX.

Раніше ми повідомляли, SWIFTERDISC став незамінним на шляху до оптимізації виробництва.