Техніка

SWIFTERDISC став незамінним на шляху до оптимізації виробництва, - досвід

ТОВ-ФІРМА «АГРО-ТРАК» обробляє 2,5 тис. га на межі Рівненської та Хмельницької областей. Підбираючи для своїх ґрунтів і культур спосіб обробітку та техніку, спробували чимало варіантів і зупинилися на обладнанні, яке вважають найкращим з огляду на технічні переваги, вартість і доступність сервісного обслуговування.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі BEDNAR.

Михайло Подольський

«Першим агрегатом бренду BEDNAR був компактор SWIFTER, – розповідає директор підприємства Михайло Подольський. – Ми відпрацювали три сезони й переконалися, що це правильний вибір! Жодних проблем чи поламок. Для нас ключовими факторами завжди є витрата пального, швидкість і якість обробітку. Ми вирощуємо зернові, олійні та бобові культури й, враховуючи особливості наших ґрунтів, основною метою є якісне подрібнення решток. Обрати агрегат нам допомогла компанія Тайтен Машинері Україна, у якої раніше ми купували трактори. Тайтен – це професійна команда та чудовий сервіс. Ми обговорили варіанти та зупинилися на BEDNAR SWIFTERDISC XO 6000F – універсальному дисковому лущильнику. Як опції обрали агресивні диски збільшеного діаметру, що дозволяють працювати на глибину до 15 см. Нам поставили агрегат на місяць раніше домовленого терміну. Сьогодні вже працюємо, готуючи поле під озиму пшеницю після збирання ріпаку. Агрегат витримує задекларовану швидкість, якість подрібнення решток нас повністю влаштовує».

Дисковий лущильник BEDNAR SWIFTERDISC XO 6000F

Знаряддя стало незамінним помічником у господарстві, за один прохід воно виконує лущення стерні та передпосівну підготовку. Агрегат здатен працювати цілодобово на глибину 14-15 см з середньою витратою пального від 4 до 9 л/га, залежно від умов роботи.

«За добу ми обробляємо мінімум 100 гектар, – розповідає заступник директора ТОВ-ФІРМА «АГРО-ТРАК» Олександр Хміль. – У нас було основне завдання – виробити поле після збирання ріпаку, і нам потрібна була висока продуктивність. До цього працювали різними аналогами, але вони себе не показали так добре, як SWIFTERDISC щодо витрати пального і швидкості обробітку. Його також швидко налаштовувати, і агрегат не має зайвих масльонок. Ми дуже задоволені!»

Оператор відзначив ще одну зручну особливість дискатора – його стійкість і легку роботу на високій швидкості, навіть на схилах. Такий результат досягається завдяки двом рядам задніх котків, що розміщені у шаховому порядку. Вони також гарно вирівнюють поверхню ґрунту, що важливо під час передпосівної підготовки. Також свою роль відіграє й гідравлічний тяговий брус, що поліпшує копіювання рельєфу та зменшує механічні ударні навантаження на підвіску трактора. Інтегрована транспортна вісь і міцна конструкція рами оптимально розподіляють вагу агрегату, стабілізують його й дозволяють працювати на великій швидкості. Система Twin-Disc, в якій два диски кріпляться на одній робочій стійці, сприяє рівномірному обробітку по всій ширині захвату та забезпечує гарну прохідність рослинних решток.

Сьогодні підприємство розглядає поповнення лінійки технікою BEDNAR в своєму господарстві, адже цього року посіяли на 10% більше, тож для отримання гарних результатів потрібно вдосконалюватись. На минулому тижні придбали дисколаповий агрегат BEDNAR ACTROS 4000 RO. Він виконує кілька операцій за один прохід. Два передніх ряди дисків забезпечують відмінне підрізання та ретельне перемішування пожнивних решток з ґрунтом, а два ряди стійок інтенсивно розпушують ґрунт на глибину до 35 см. Робота з таким агрегатом потенційно заощаджує власникам до 30% ресурсів.