Техніка

Як налаштувати глибокорозпушувач для максимальної продуктивності роботи

У Lozova Machinery дали поради щодо налаштування ґрунтообробних агрегатів, зокрема, глибокорозпушувача.

Про це розповідають у прес-службі компанії.

Керівник департаменту сервісного обслуговування Lozova Machinery Олександр Шепель розповів про правила регулювання глибокорозпушувача GULDEN із шириною захвату 4 м, виділивши чотири види необхідних регулювань знаряддя:

  • регулювання горизонтального положення рами,
  • глибина обробітку ґрунту,
  • положення лемішних лап,
  • положення ковзанок один щодо одного.

Горизонтальне положення рами гарантує рівномірність глибини обробітку ґрунту по ширині захвату агрегату. Це досягається взаємним регулюванням положення гідронавісної системи трактора та положення вирівнюючих котків. Вони слугують опорою задньої частини агрегату під час його роботи та обмежують заглиблення робочих органів.

«Лемішні лапи, встановлені після долота, дозволяють виконувати додаткове розпушування у верхньому шарі ґрунту та досягти дрібнішої фракції грудок на поверхні. Це знижує інтенсивність випаровування запасів вологи та оптимізує ґрунтову текстуру орного шару», – додає фахівець.

Як положення котків, так і глибина обробки лемішними лапами регулюються дискретно механічним способом взаємним положенням розпірок за допомогою фіксуючих осей.

Також Олександр застерігає, що під час роботи на ґрунтах з підвищеною вологістю, а також з великою кількістю пожнивних решток, з метою запобігання «нагортанню» не рекомендується використовувати лемішні лапи. У такому разі вони виставляються у крайнє верхнє положення і стають пасивними.

Взаємне положення котків регулюється за допомогою талрепів. За збільшення довжини талрепа задній коток опускається нижче переднього і навпаки.

«Рекомендуємо виконати регулювання котків так, щоб вісь заднього котка знаходилася на 20-25 мм нижче осі передньої ковзанки. Це знизить імовірність забивання ґрунтом простору між котками. Після закінчення регулювання необхідно зафіксувати положення гвинтів талрепу стяжними болтами», – радить Олександр Шепель.

Нагадаємо, названа найпоширеніша помилка у використанні глибокорозпшувачів.