Техніка

Названа найпоширеніша помилка у використанні глибокорозпшувачів

Під час експлуатації глибокорозпушувачів аграрії часто припускаються типової помилки – встановлення неправильної глибини обробітку.

На це звернув увагу керівник відділу збуту ТОВ «УАПК» Дмитро Сакунов у ході Всеукраїнського практичного форуму «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар», що триває в Києві.

«Аби правильно налаштувати глибокорозпушувач, потрібно знати, де закінчується плужна підошва, щоб агрегат налаштувати на таку глибину, щоб кінець долота проходив приблизно на 2 см глибше закінчення підошви», – зазначив Дмитро Сакунов.

Тобто долото має піднімати плужну підошву. Воно встановлене під певним кутом. Зазвичай на лапі розпушувача є крила, і саме вони мають проходити у найбільш ущільненому шарі грунту і руйнують плужну підошву.

Буває, що плужна підошва починається на 40 см глибини, а закінчується на 50 см, а глибокорозпушувач заганяють на 60 см углиб і виходить так, що в ущільненому шарі йде не долото з крильцями, а сама стійка, що призводить до пошкодження агрегата і не відбувається руйнування плужної підошви.     

Нагадаємо, переущільнення ґрунту можна уникнути кількома способами.