Техніка

У АФ «Ольвія» придбали фотосепаратор, що дає на 100 % чисте насіння

Фотосепаратор, що придбала АФ «Ольвія» ідеально відбирає та сортує насіння, зокрема, очищає його від карантинних бур’янів, а відтак, – дозволяє господарству заощаджувати.

Про це AgroTimes розповів директор ТОВ АФ «Ольвія» Анатолій Тиховод.

«Ми купили 12-лотковий фотосепаратор Taiho для обробки та сортування насіння, зокрема, для відділення бур’янів від культурних рослин, тому що в нас з’явилися такі карантинні бур’яни як егілопс і вівсюг. І стандартні машини не в змозі були впоратись з ними. А після придбання фотосепаратора ця проблема вирішилась: насіння дуже якісне, на 100% чисте», – зазначає директор господарства.

Крім того, він зауважує, що насіння буває різного кольору, наприклад, у льону. Він є золотистий, але трапляються вкраплення льону коричневого і навпаки. А фотосепаратор відбирає по кольору, розміру, а також  має інтелектуальний відбір.

«Якщо навіть автоматика не бачить або не відчуває, то береш вручну кидаєш насіння культурної рослини, а потім – бур’яну, фотосепаратор фотографує, запам’ятовує і потім відбирає насіння за цим принципом. Цей апарат дозволяє заощаджувати. Крім того, ми є базовим насіннєвим господарством Селекційно-генетичного інституту, тому нам важливий імідж», – додає Анатолій Тиховод.  

Нагадаємо, фотосепаратор підвищує точність калібрування насіння до 99,9%. Раніше повідомлялося, насіннєвий завод на Харківщині встановив новий фотосепаратор.