Техніка

Точність висіву кукурудзи із сівалкою Väderstad Tempo сягає 100%, - агроном

Väderstad Tempo
Сівалка точного висіву Väderstad Tempo L16

Господарстві «Роза-Л» вже другий сезон працює із 16-рядною сівалкою точного висіву Väderstad Tempo L16. Наразі відзначають практичну зручність машини: завантаження насіння в «банки» на кожній секції відбувається швидко та просто. Фактичних пропусків майже немає навіть за низької якості посівного матеріалу.

Про це розповідає головний агроном ТОВ «Роза-Л» (Київська обл.) Вадим Аврамчук, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Калібрування висівного пристрою для добрив відбувається протягом 10 хв (кілька контрольних вимірювань, унесення даних у планшет). Калібрування висіву насіння триває також 10-15 хв. Норма встановлюється в планшеті iPad – вона задається в штуках на гектар із кратністю в 100 насінин.

Калібрування полягає в налаштуванні відсікачів двійників, трійників за заданої норми й відповідної швидкості. Усе це можна виконати, не виходячи з кабіни. А в ході сівби на екрані планшета висвітлюється інформація щодо якості висіву (пропуски, двійники, норма, тощо).

«З якісним відкаліброваним насінням кукурудзи вдається досягати точності висіву 99-100%. Коли сівалку привезли на підприємство, механізатори швидко опанували нову техніку. До того ж машина технічно дуже проста – тут немає нічого такого складного, з чим неможливо було розібратись», – відзначає головний агроном підприємства Вадим Аврамчук.

Нагадаємо, Väderstad презентував Tempo L 16-24 з системою централізованого завантаження.