Техніка
Головне:
Техніка

Точне землеробство дозволяє нам заощаджувати, - агроном

У господарстві «Злагода» на Рівненщині практикують диференційоване внесення добрив і користуються програмою FieldView, що допомагає створювати карти-завдання та раціонально розподіляти всі ресурси.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ПСП «Злагода» Роман Печончик (Рівненська обл.).

«Звісно із програмою FieldView, ми економимо ресурси. У ній ми робимо карти для диференційованого внесення. На основі цих карт ми також робимо зонування для аналізу ґрунту. Програма аналізує дані за багато років. Завдяки цьому ми суттєво економимо на насінні, добривах і ЗЗР. », – зазначає головний агроном.

За його словами, у господарстві користуються лише додатком FieldView, аби не розпорошуватися на багато програм одночасно. Відзначають зручність користування та ефективність платформи.

«Ми в режимі реального часу бачимо певні проблеми на полі. Так, вже не потрібно обходити поле чи відшуковувати й переглядати всі дані. Ми одразу бачимо, де проблема і тоді підходимо або відправляємо туди дрон. Таким чином програма FieldView допомагає вчасно реагувати на проблеми», – додає Роман Печончик.

Також він розповідає, що економію добрив мають завдяки внесенню в рядок.

«Ми не працюємо з розкидачами, а даємо рослині лише те, що їй потрібно в певний момент. Також завдяки точному аналізу зменшили норму ґрунтових гербіцидів, це значна економія. Ми стараємось більш раціонально розподіляти всі ресурси і програми допомагають в цьому», – зауважує аграрій.

Нагадаємо, точне землеробство перетворює фермерське господарство на агробізнес. Раніше повідомлялося, локально-стрічкове внесення добрив не потребує додаткової техніки.