Техніка

Локально-стрічкове внесення добрив не потребує додаткової техніки

Від способу внесення добрив залежить їх розподілення в ґрунті та якість поглинання рослинами. У компанії «Кернел» розділяють внесення добрив, залежно від особливостей полів: вносять і диференційовано, і локально в рядок.

Про це розповів керівник служби рослинництва компанії «Кернел» Костянтин Шитюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Поля з нерівномірним забезпеченням поживними елементами потребують диференційованого внесення добрив. Водночас, за результатами аналізу земельного банку компанії «Кернел», таких полів близько 20-40% залежно від регіону. Відповідно, працювати з диференційованими нормами й картами-завданнями варто тільки там, де це реально потрібно. На більшості полів можна працювати фіксованою нормою, вносячи добрива локально в рядок і не витрачатись на додаткове обладнання», – йдеться в публікації.

Так, у компанії «Кернел» вносять основні фосфорно-калійні й азотні добрива локально-стрічково, на глибину до 20 см. Роблять це за допомогою ґрунтообробних агрегатів із розташуванням робочих органів на відстані 30-35 см один від одного.

«Якщо є технічна можливість потрапити точно в слід навесні (RTK-сигнал iз гарантованою повторюваністю), то можна вносити стрічками з відстанню між ними 70 см. Втім, перший варіант більш універсальний, бо після внесення сіяти можна в будь-якому можна напрямку», – додають у статті.

Нагадаємо, внесення азотних добрив слід розподілити на 3-4 рази протягом вегетації.