Техніка
Головне:
Техніка

Як правильно відкалібрувати розкидач добрив

Для того, щоб внести правильну норму добрив, необхідно належним чином відкалібрувати машину. Разом з тим необхідно врахувати, що на консистенцію добрив суттєво впливають логістика та умови зберігання.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Спочатку потрібно зняти розкидний диск із вала редуктора. Потім вибрати рекомендований розмір отвору для відповідного типу добрив і дати гранулам сипатися крізь нього протягом однієї хвилини. Далі зважити добриво, що просипалося крізь отвір за цей час, і підрахувати, на яку площу розподілиться ця маса за відповідної швидкості руху та ширини розкидання», – зазначають у статті.

Потім потрібно відрегулювати розмір отвору таким чином, щоб досягти потрібного потоку добрив для робочої ширини захвату, швидкості руху на встановленої норми. Після зміни розміру отвору перевірити ще раз. Новий підрахунок покаже, чи правильно встановлено розмір дозувального «вікна».

«Сучасні розкидачі оснащуються ваговими датчиками, що постійно надають інформацію про витрату добрив, і комп’ютер самостійно коригує відкриття дозувального отвору залежно від установленої норми та швидкості руху трактора. Така система значно спрощує роботу оператора», – додають у публікації.

Раніше повідомлялося про онлайн-калькулятор для граничного розподілу добрив.

Журнали