Техніка

Система камер AiCPlus забезпечує вибіркове обприскування з високою точністю

Самохідний обприскувач Agrifac Condor

Обприскувачі Condor від AGRIFAC оснащують системою камер AiCPlus, за допомогою яких визначається розташування бур’янів, і агрегат обробляє тільки ділянки з небажаною рослинністю. Окрім економії ЗЗР, зменшується стрес для культурних рослин, що позитивно впливає на їх розвиток і підвищення врожайності.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Система досить складна, бо вміє розрізняти не тільки зелений колір на фоні темного ґрунту, а й бур’яни, що ростуть усередині масиву культурних рослин. В Україні вже відпрацьовано технологію вибіркового обприскування по ґрунту, по міжряддях, а також по суцільних посівах колосових зернових (система розрізняє на їх фоні широколисті бур’яни)», – зазначають у статті.

За словами виробника, рівень влучання гербіциду в бур’яни за допомогою системи AiCPlus становить 95%, якщо небажана рослинність має діаметр не менший за 5 см і 93% для рослин діаметром не менше як 3 см.

«Щоб уникнути перекриття, система вмикає й вимикає кожну форсунку окремо. Крім того, компенсація на криволінійних ділянках гарантує, що форсунки на зовнішньому боці кривої можуть подавати більше рідини, ніж на внутрішньому. Швидкість потоку регулюється шляхом дуже швидкого відкривання та закривання форсунок за допомогою широтно-імпульсної модуляції з частотою до 100 Гц. Це дає змогу рухатись зі швидкістю до 20 км/год під час точкового розпилення із застосуванням системи камер AiCPlus», – додають у статті.

Нагадаємо, з обприскувачем AGRIFAC Condor розмір краплі можна змінювати на ходу.