Техніка

«Флора А.А.» працює ефективніше з поєднанням різних технологій обробітку ґрунту

У господарстві «Флора А.А.» у підготовці ґрунту до вирощування культур застосовують різні технології обробітку й досягають найкращих результатів.

Про це AgroTimes розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца (Вінниччина).

Під пшеницю після соняшнику проводять дискування дисковою бороною Horsch Joker 5 HD і одразу сієють посівним комплексом. Перед вирощуванням кукурудзи проводять глибоке рихлення, після чого культура дає у 2-2,5 вищу врожайність у порівнянні з застосовунням оранки.

Утім, від плуга господарство не може відмовитися. Так, після збору кукурудзи з урожайністю 12-14 т/га, на полі залишається 18-20 т/га пожнивних решток. Кукурудзу у сівозміні змінює соняшник, який, як відомо, важко сіяти якісно. Із наявних у господарстві агрегатів, з великою кількістю пожнивних решток якісно впоратися може лише плуг, який дозволяє ідеально підготувати площу для якісної сівби соняшнику.

«Я наче сам собі суперечу у підходах до систем обробітку, але розумію одне: найкращих результатів нині ми досягаємо тоді, коли поєднуємо елементи різних технологій обробітку ґрунту, – підсумував Андрій Капріца.

Нагадаємо, ФГ «Флора А.А.» підбирає техніку, зважаючи на два аспекти. Раніше повідомлялося, за яких умов глибоке розпушування ґрунту дасть максимальний ефект