Техніка

За яких умов глибоке розпушування ґрунту дасть максимальний ефект

Під час глибокого розпушування ґрунт повинен мати певну структуру та фізичні характеристики, за яких агрегат максимально ефективно виконає свою роботу. Натомість при неправильному виконанні операції можна лише загострити проблему.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зазначають, що під час руйнування ущільненого шару, важливо щоб ґрунт був достатньо сухим і добре розтріскувався. Якщо земля буде надто волога, тоді у місцях проходів лапи створять лише вертикальні канали прямокутного перерізу, що не дасть ніякого ефекту.

«Оскільки пізня осінь часто буває з дощами, краще планувати глибоке розпушування на вересень. А поля під ріпак доцільно розпушувати перед сівбою, у серпні. Ця культура дуже чутлива до ущільнень, тому розпушувати поля обов’язково», – радять у виданні.

Часто після осіннього розпушування ґрунту дають спокій до весни. Однак, якщо є волога, можна висіяти покривні культури, які додадуть структури своїм корінням.

Разом з тим операція глибокого розпушування неоднаково корисна для всіх ґрунтів. Зокрема, є залежність від фізико-хімічного стану ґрунту.

«Найкращі результати від розпушування отримують на ґрунтах з низьким умістом кальцію, високим умістом мулу або піску та з низьким умістом органічних речовин, а також на промивних ґрунтах або ґрунтах, на які випали значні опади», – наголошують у статті.

Нагадаємо, глибокорозпушувач «ФАВОРИТ» має швидке регулювання катка та захист від перевантажень. Раніше повідомлялося, як правильно обрати глибину та траєкторію для глибокого розпушування ґрунту.