Техніка

ФГ «Флора А.А.» підбирає техніку, зважаючи на два аспекти

ФГ «Флора А.А.» усю сільськогосподарську техніку підбирає, зважаючи на два аспекти: взаємозаміна та оптимізація.

Про це AgroTimes розповів Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.» (Вінницька обл.).

У виборі самохідної техніки фермер схиляється до CNH, хоча для виконання «допоміжних» робіт мають і МТЗ. А от трактор Case IH PUMA 210 використовують для сівби просапних культур і культур суцільної сівби — пшениці, ячменю, ріпаку.

«Комбайни — це New Holland, крім автопілота вони обладнані датчиками врожайності та вологості, — додав пан Андрій. — Отримані дані ми використовуємо для складання карт врожайності та аналізу ефективності диференційованої сівби».

Незамінним, особливо в умовах зміни клімату, є передпосівний культиватор Farmet Kompaktomat. «З мого досвіду, краще посівне ложе не робить жоден інший агрегат, — пояснив фермер. — Якщо працювати плугом, то раджу Lemken».

Також мають глибокорозпушувач Gaspardo. Ущільнення ґрунту вимірюють пенітрометром і завдяки отриманим даним можуть заощадити на солярці: якщо ущільнення розташоване на глибині 30 см, то немає сенсу проводити глибоке рихлення на глибині 40 чи 50 см. Плужну підошву «зривають» раз на три роки на всіх полях. Обприскувач придбали BOGUSLAV, зробили його ISOBUS-сумісним і минулого року вже вносили диференційовано добрива та ЗЗР.

«Це дуже добрий агрегат, я не бачу сенсу платити три ціни за імпортний, — вважає фермер — На мою думку, якщо купувати іноземний обприскувач, то це має бути самохідна машина».

Наявної техніки вистачає, щоб обробляти до 1,5 тис. га. Господарство має в обробітку 1000 га, тому ще надає послуги колегам з оранки, сівби та збору врожаю.

Нагадаємо, ФГ «Флора А.А.» підбирає нову сівалку зі спецкомплектацією для просапних культур.