Техніка

Глибоке розпушування ґрунту вимагає якісної підготовки

Перед проведенням глибокого розпушування ґрунту необхідно визначити місця та рівень ущільнення, а також врахувати рекомендовані умови для здійснення операції, аби отримати максимальний ефект.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Низький рівень вологості ґрунту наприкінці літа та на початку осені дозволяє виконати глибоке розпушування якнайкраще, зокрема, після ранніх зернових, гороху та ріпаку. Однак слід переконатися, що проблема є не лише на краю поля, де техніка робить більше проїздів, а й на інших ділянках.

«Для цього можна скористатися зондом, а краще пенетрометром, який одразу покаже опір у цифрах. Якщо величина опору сягає 350 PSI та більше, найшвидше кореням рослин не вдасться «пробитися» крізь такий шар», – йдеться в публікації.

Другий метод – це копання траншей на глибину до 60 см для оголення вертикального ґрунтового профілю. Ознакою ущільнення є коріння, що росте горизонтально.

«Потім за допомогою звичного ножа вставляйте лезо з повільним тиском у різні місця по всьому профілю. Визначте розмір і межі шарів ущільнення. Таку процедуру слід повторити щонайменше чотири рази на 20 га», – зазначають у статті.

Разом з тим відзначають, що найкраще оцінювати, коли вологість ґрунту доходить до рівня, необхідного для сівби. А після збирання врожаю варто виконати ще одну перевірку.

Нагадаємо, названо умови, за яких глибоке розпушування ґрунту дасть максимальний ефект. Раніше повідомлялося, як уникнути повторного ущільнення ґрунту.