Техніка

Обробіток дисками на мінімальну глибину насичує ґрунт поживними речовинами

Диски CrossCutter
Обробіток ґрунту на мінімальну глибину з дисками CrossCutter

Обробіток ґрунту на мінімальній глибині з дисками CrossCutter від компанії Väderstad пришвидшує процес розкладання пожнивних решток і не вимагає значних витрат пального.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Під час першого проходу диски CrossCutter перебивають рослинні рештки, що провокує проростання падалиці та бур’янів. Другий прохід також можна виконувати цими дисками: вони здатні повністю знищити рослинний покрив тієї ж падалиці, бур’янів і сидератів. Його варто робити за 2-3 тижні.

Диски CrossCutter

«Тут можна застосовувати як диски CrossCutter, так і традиційні, й збільшити глибину обробітку до 5 см і більше. Це дасть можливість підрізати рослинний покрив і перемішати рештки з ґрунтом для пришвидшення їх мінералізації», – відзначають у статті.

Робоча швидкість для дисків CrossCutter має бути не меншою за 12 км/год за аналогії з іншими типами дисків. Оптимальною є швидкість у межах від 15 до 20 км/год. Загалом чим вища швидкість, тим краще рештки подрібнюються й перемішуються з ґрунтом. У результаті пришвидшується процес їх розкладання й перетворення на поживні речовини для наступних культур.

Раніше ми повідомляли, диски якого діаметру та форми ефективніші.