Техніка

Диски CrossCutter підвищують ефективність поверхневого обробітку

Диски CrossCutter

Унаслідок вимоги урядів багатьох європейських країн зменшити застосування гербіцидів і поширити висів сидератів компанія Väderstad запропонувала нове технічне рішення, що дозволяє працювати без обертання пласта – диски CrossCutter для ультраповерхневого обробітку ґрунту.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Для максимальної ефективності суцільного обробітку на малу глибину диски знаряддя повинні заглиблювались у ґрунт хоча б на 6-8 см.

Для гарантованого дотримання цієї вимоги у компанії Väderstad вирішили створити власні диски – CrossCutter з поперечною хвилею завширшки 11,5 см. Такий розмір майже відповідає відстані інтервалів між проходами дисків в агрегаті Carrier, що дає змогу забезпечити суцільний обробіток по всій ширині захвату.

Культиватор Carrier з дисками CrossCutter

«Виготовляють диски CrossCutter на заводі SPH, який компанія Väderstad придбала близько п’яти років тому. У виготовленні використовується шведська сталь марки V-55 від компанії Väderstad, що поєднує в собі дуже високу твердість зі стійкістю до ударів. Порівнюючи з промисловим стандартом, унікальна марка сталі V-55 підвищує рівень твердості від стандартної HRC 47-48 до HRC-55. Ви отримуєте менші витрати на зношення і менший час простою», – відзначають у статті.

Нагадаємо, дисковий культиватор Carrier XL забезпечує рівне посівне ложе.