Агрономія
Головне:
Агрономія

Лущення стерні є обов’язковим елементом передпосівної підготовки ґрунту

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За будь-якого варіанту обробітку ґрунту перед сівбою, з оборотом чи без обороту пласта, при якому застосовують дискові або чизельні агрегати, обов’язковим елементом є лущення стерні.

Лущення запобігає накопиченню насіння бур’янів, росту вегетативних органів багаторічних бур’янів, сприяє загибелі личинок і яєць шкідників, поширенню кореневих гнилей.

Також лущення запобігає випаровування вологи з ґрунту та сприяє її проникненню всередину орного шару.

Лущення провокує сходи бур’янів, які в подальшому знищуються гербіцидами чи за допомогою основного обробітку ґрунту. Проведене протягом 7-10 днів лущення забезпечує приріст урожайності зернових на 2-3 ц/га. При запізненні з лущенням його ефективність знижується і затрати на його проведення не виправдовуються.

Більш поширені сучасні дискові машини — дискатори, мають наступні переваги: індивідуальна підвіска дисків з регулюванням кута атаки; відсутність утворення гребенів між проходами; наявність катків з функцією вирівнювання та ущільнення ґрунту; глибина обробітку може варіювати в межах від 3-5 см до 15-25 см; швидкість руху — 10-25 км/год.

Крім легких дворядних дискаторів можна застосовувати 3-4-х рядні агрегати, що ефективно працюють при великій кількості пожнивних рештків, що особливо актуально при обробці площ після таких культур, як кукурудза на зерно, озимий ріпак, сидеральні посіви. Також ці агрегати якісно заробляють органічні добрива.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ