Техніка

«Агроінвест» скоротила терміни посівної вдвічі завдяки сівалкам Väderstad

Сівалка точного висіву Väderstad Tempo L16

У приватній агрофірмі «Агроінвест» вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник і ячмінь на площі близько 14 тис. га. Три роки тому в господарстві з’явилася сівалка точного висіву Väderstad Tempo L16. Коли побачили перші результати, керівництво вирішило придбати ще три таких сівалки.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Пізніше докупили ще дві 8-рядних моделі Väderstad Tempo F8 для роботи на невеликих полях складної конфігурації. Такі чималі інвестиції у посівну техніку були зумовлені цілим комплексом характеристик техніки Väderstad, а саме – неперевершеними швидкістю й точністю сівби.

«Наприклад, 16-рядна сівалка за добу встигає засіяти 200-220 га, а подекуди вдавалося досягати показника у 250 га. Тобто, за п’ять днів зі сприятливими погодними умовами можна розраховувати засіяти не менше як 1000 га. Маючи чотири 16-рядних агрегати й два 8-рядних, можна сіяти до 1000 га соняшнику або кукурудзи за добу. Якщо взяти фактичні площі під цими культурами, сівбу вдається завершити в оптимальні строки, і до того ж лишається запас часу на випадок несприятливих погодних умов. Загалом завдяки технічному переозброєнню сівалок Väderstad вдалося скоротити терміни посівної вдвічі!», – відзначають у статті.

Нагадаємо, Väderstad презентував нову мінісівалку BioDrill 500.