Овочі-Ягоди-Сад

Збирачів яблук на Буковині мотивують рейтингами та оприлюдненням зарплат

Збирачів яблук на Буковині мотивують рейтингами та оприлюдненням зарплат

У господарстві «Молодіжна аграрна спілка» (Чернівецька область) за результатами збору яблук щотижня на великий монітор для всього персоналу виводиться звітність, скільки кожний працівник одержав заробітної плати та скільки премії. Тобто кожен може подивитись, скільки отримав його колега.

Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Також раз на тиждень публікуються рейтинги робітників на табло. Зарплатня залежить від кількості зірваних яблук бригадою (більше чи менше відносно загального середнього результату по саду) та розподіляється порівну між усіма працівниками бригади.

Прозорий механізм нарахування заробітної плати перейняла у «Молодіжної аграрної спілки» також компанія «Аграна Фрут Лука».

«На зборі яблук ми кожен день показували результат роботи всієї бригади – кожен міг побачити свій потенційний дохід за зміну та зосередитись на власних результатах, якісній роботі, а не на речах, які зазвичай від неї відволікають, – шкідливі звички, зайві розмови та відпочинок», – розповідає агроном господарства «Аграна Фрут Лука» Марія Кисляченко.

Нагадаємо, зарплату збирачам яблук у компанії нараховують за кількість, а премію – за якість.