Овочі - Ягоди - Сад

Ягідний сезон у розпалі, все дорого

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Виросла ціна на полуницю через погіршення погоди в центральних областях, малина та ожина подешевшали, але залишаються дорогими, як і рекордменка ціни – лохина.

Такий високий рівень цін пояснюють втратами від заморозків.

Про це повідомляє EastFruit

Станом на ранок середи 17 червня 2020 року, в Україні знову зросли ціни на полуницю – найбільш масову в даний момент ягоду на ринку. Погіршення погоди в центральних областях погіршило також якісні показники суниці і знизило пропозицію, що вплинуло і на ціни, зазначають аналітики проєкту.

За ягоду невисокої якості в центральних регіонах зараз просять від 45 грн/кг ($1,7/кг) при відвантаженні з поля, а дрібним оптом полуницю продають за ціною від 60 до 80 грн / кг ($2,2-3,0/кг).

У південних регіонах полуниця коштує від 60 до 90 грн/кг ($3,0-3,4/кг). У західних областях ягоду  в господарствах купують по 50-70 грн/кг ($1,9-2,6/кг), а на оптових ринках вона коштує в середньому на 5-10 грн/кг дорожче.

Малина і ожина за останні два дні подешевшали в середньому на 50 грн/кг ($1,9/кг), але їхня пропозиція залишається дуже малооб’ємною. Малину зараз можна купити дрібним оптом по 200 грн/кг ($7,4/кг), а ожину – в середньому по 150 грн/кг ($5,6/кг).

Лохину зараз її можна купити в середньому по 300 грн/кг ($11,1/кг) дрібним оптом, але пропозиція швидко росте, тому вже є перші пропозиції ягоди не найвищої якості за ціною 200 грн/кг. Ще два дні тому лохину українського виробництва продавали, як правило, по 400 грн/кг ($14,9/кг).

Є на оптових ринках вже і червона смородина і аґрус. Ціни на них – приблизно на однаковому рівні –  від 70 до 80 грн/кг ($2,6-3,0/кг) при реалізації дрібним оптом і трохи дешевше на умови самовивозу з господарства.

Пропозиція жимолості залишається малооб’ємною. Середня ціна у дрібному опті коливається близько 300 грн/кг. У деяких супермаркетах роздрібна ціна на жимолость вже опустилася до 320 грн/кг (39,9 грн за 125 грамів). Однак ягоди в цьому році, швидше за все, буде небагато, і навряд чи ціна дуже сильно знизиться.

Черешня, вишня і абрикоса тримаються в ціні, адже цього року Україна втратила основну частину врожаю внаслідок заморозків.

Черешню продають, як правило, по 50 грн/кг ($1,9/кг), хоча плоди діаметром понад 28мм, високої якості, а також в хорошій упаковці, може продаватися і по 90 грн/кг ($3,4/кг). Вишня коштує в середньому 30-40 грн/кг ($1,1-1,5/кг), а абрикоса – 30-50 грн/кг ($ 1,1-1,9/кг). До того ж цього тижня ціни на абрикос почали рости.Слива поки ще не дозріла, тому на ринку з’являються лише поодинокі пропозиції імпортної сливи. Також в Україну імпортується абрикос з Узбекистану, Туреччини та Іспанії. При цьому ціни на нього можна порівняти з цінами на українську продукцію, а якісні параметри, найчастіше, вищі.
Читайте також: Перша малина дорожча, ніж торік у 2,5 раза

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями