Овочі-Ягоди-Сад

Яблуко навесні не подорожчало

Як і прогнозували експерти, ціни на яблука при слабкому експорті залишилися стабільними. Щоб експортувати, треба яблука преміальної якості, а їх цього сезону небагато. До того ж росту цін не сприяло зниження купівельної спроможності українців через коронакризу. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Весняного зростання цін на яблука не відбулося. А якщо і було, то несуттєве. До такого спільного знаменника приходять аналітики ринку, яких опитало «Садівництво по-українськи», – пише видання.

У журналі згадується, що аналітики прогнозували відчутне зростання тільки в разі пожвавлення експорту, і останнє якраз ставили під сумнів. Так і сталося, констатують експерти: попередні підсумки (остаточні можна буде отримати тільки в червні) — експорт знизився в порівнянні з попереднім сезоном 2019/2020. Це обумовлено зниженням кількості преміального яблука. А до цього, своєю чергою, призвели не надто сприятливі погодні умови минулої теплої зими й весни із заморозками. Яблука на ринку вдосталь, але здебільшого це не вищий сорт.

«Преміальне яблуко фактично розпродано зі сховищ, – зазначається в статті. – Всі ці чинники і сприяли стабілізації цін, зокрема, на оптових ринках. Додайте сюди зниження купівельної спроможності українців і коронакриза із локдауном і отримаєте картину ринкової ситуації на сьогодні. Більш холодна зима і весна дають садівникам надію, що майбутній урожай минуть пізні заморозки. Як вплине на ситуацію розвиток епідемії, прогнозувати не береться ніхто».

Читайте також: Європейські фермери палять вогні, щоб зігріти сади від заморозків