Овочі-Ягоди-Сад

Вирощувати картоплю для переробки на крохмаль зараз невигідно, – виробник

Вирощувати картоплю для переробки на крохмаль зараз невигідно, – виробник

Через високу собівартість сировини, та низьку ціну кінцевого продукту без державної допомоги вирощувати картоплю для переробки на крохмаль економічно невигідно, вважає Василь Левицький, керівник дочірнього підприємства «Левона С», розташованого в селищі Седнів Чернігівської області.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Підприємство має власне виробництво модифікованого крохмалю і самостійно вирощує картоплю, але столову. Переробляти її на крохмаль економічно невигідно.

«У 2019 році собівартість картоплі в нашому господарстві становила в середньому 3,5–4 грн/кг. Щоб виготовити 1 кг крохмалю, потрібно 7 кг картоплі, тобто тільки сировина коштує понад 30 грн/кг плюс виробничі витрати, тож собівартість продукту становить понад 40 грн/кг, – розповів  Василь Левицький. – При цьому ринкова вартість нативного крохмалю – 21 грн/кг, модифікованого – 50 грн/кг. Тому, щоб зменшити собівартість крохмалю, ми в основному переробляємо некондиційну картоплю – частково свою, а частково докупляємо в населення та організацій по 12 копійок за кожний відсоток крохмалю (1,5–2 грн/кг). У Європі, якщо в картоплі менше ніж 17% крохмалю, її не візьмуть на крохмальний завод. А у нас добре, якщо є 8–10%, працюємо з некондицією». 

Продовольчу картоплю «Левона С» продає гуртовим покупцям. Цього сезону її збували за ціною 6,2 грн/кг. На крохмаль переробляли приблизно третину врожаю картоплі, решту продавали та залишали на насіння.

На думку Василя Левицького, щоб український крохмаль став конкурентоспроможним на європейському ринку, потрібно розробити систему державної допомоги картоплярам. 

«Буде дешева якісна сировина – буде якісний дешевий кінцевий продукт, який зможе успішно конкурувати на міжнародній арені», – вважає керівник переробного підприємства.

Читайте також: Підприємство на Чернігівщині всю картоплю вирощуватиме на крапельному зрошенні