Овочі-Ягоди-Сад

Виробники полуниці слідом за виробниками томатів встановлюють світлодіодне досвічування

Слідом за виробниками томатів все більше виробників полуниці в Бельгії та Нідерландах вибирають цілорічне виробництво завдяки гарним цінам, постійному попиту та зниженню собівартості при застосуванні LED замість традиційних натрієвих ламп. 

Про це повідомляє HortiDaily.

Розширення зумовлено хорошими цінами за останні кілька років, але це не єдина причина. За словами Коена Вангорпа з компанії Mechatronix, саме споживач є остаточним рушієм цього розвитку. Його поведінка змінюється: продукти, які раніше вважалися сезонними, тепер доступні цілий рік, проте бельгійська полуниця все ж мусила боротися з розривом постачання протягом зими.

Ще одна причина популярності досвічування полуниці – зменшення витрат на виробництво. Це і менші витрати електроенергії LED порівняно із традиційними натрієвими лампами, і економне витрачання світла.

За підрахунками Коена Вангорпа, можна знизити початкові інвестиції більш ніж на 25% порівняно з іншими постачальниками світлодіодів.

Крім того економиться на освітленні й у процесі вирощування.

«Протягом перших тижнів вирощування, а також протягом останніх тижнів, навантаження на рослини значно нижче. Навіть якщо ви хочете зберегти максимальний урожай, рівень світла можна знизити, що призводить до кращого балансу рослини та, коли світлодіоди запрограмовані належним чином, зменшення витрат на електроенергію на 20%», – сказав представник Mechatronix

«Наші цифри показують, як середня вартість кілограму полуниці протягом весни та осені може бути знижена на 46% порівняно з традиційними натрієвими лампами, до рівня 70 євроцентів», – сказав Коен Вангорп.

Взимку собівартість може бути знижена на 40%.

Читайте також:У Польщі збудували першу full-LED теплицю для вирощування томатів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!