Овочі-Ягоди-Сад

Виноградник за грант може забезпечити велику виноробню

Виноградник за грант може забезпечити велику виноробню

25 га нового винограднику з технічними сортами, який можна створити за кошт державної грантової програми, може забезпечити виноробню розміром вище середньої.

Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Андрій Гайдай, власник розсадницького підприємства ТОВ «Виноград-Одеса».

Нагадаємо, що грантова програма стартувала 1 липня. Вона надає до 400 тис. грн на гектар новостворених насаджень максимальною площею 25 га.

«Середня в Україні обґрунтована врожайність – 7-8 т/га, – рахує пвн Гайдай, – з них виходить близько 7-8 тис. пляшок вина. Мінус витрати – ну, нехай 6 тис. пляшок. Тобто з 25 га можна виробити 150 тис. пляшок, а це вже виробництво вище за середнє. Якщо ти зробиш навіть 50 тис. якісного вина, тебе знатимуть у всіх ресторанах України. Але під таке виробництво вже потрібно лінію розливу купувати, яка коштуватиме серйозні гроші».

Ми також повідомляли, що на 8 млн грн, які пропонує державна грантова програма зі створення власного переробного підприємства, можна заснувати невелику виноробню.