Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Вітчизняний вчений розробив інноваційну систему захисту яблуні від парші

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Співробітник інституту садівництва НААН України, професор Федір Каленич розробив  фенопрогнозну систему захисту яблуні від парші та інших хвороб. Вона яка сприяє підвищенню врожайності яблуні на 1,2-3 т/га та поліпшенню товарної якості плодів на 2,3-5%. Рівень рентабельності при цьому підвищується на 32,1%.

Про це повідомляє пресслужба НААН України.

«В інституті садівництва НААН розроблено фенопрогнозну систему захисту насаджень від парші та інших шкідливих організмів, яка базується на проведенні обробок у період до цвітіння яблуні за загальноприйнятими фенологічними критеріями з одночасним інструментальним моніторингом епіфітотійної ситуації, а після цвітіння – у критичні періоди інфікування дерев збудником парші, які визначають за допомогою спеціальних механічних або електронних приладів та нормалізованої шкали Міллса (для визначення періодів інфікування яблуні збудником парші та ступеня небезпеки інфекції)», – йдеться у повідомленні.

Комбіноване застосування та чергування при обприскуваннях за фенопрогнозною системою контактних і системних фунгіцидів, а також інсектицидів з урахуванням небезпеки тих чи інших хвороб і шкідників забезпечує захист садів від комплексу шкідливих організмів.

Читайте також: Яблука резистентних до парші сортів конкурентніші за звичайні

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ