Овочі-Ягоди-Сад

В Угорщині обмежили ціни на картоплю та яйця

В Угорщині обмежили ціни на картоплю та яйця

28 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зробив несподівану заяву: уряд готується до серйозного кроку: свіжі яйця та столова картопля також матимуть офіційні ціни. Відповідний урядовий указ був опублікований пізно ввечері в останньому номері 183 Magyar Közlöny.

Про це повідомляє Agrarszektor.

Зазначається, що відсьогодні ціна на яйця та картоплю в магазинах, торгових центрах і торгівлі поштою, не може бути вищою за роздрібну ціну ПДВ, що застосовувалася продавцем на 30 вересня 2022 року.

Якщо це недоступно, торговець повинен використовувати роздрібну ціну брутто, застосовану до 30 вересня. Якщо це неможливо визначити, то слід використовувати середню споживчу ціну, опубліковану на веб-сайті KSH за вересень, якщо така є. 

Якщо продавець запропонував знижку в цей час, має бути застосована остання роздрібна ціна брутто без знижки до цього часу. 

Постанову доповнено абзацом, згідно з яким у відношенні пільгової продукції торговець зобов’язаний реалізувати продукцію в обсягах не менше середньодобової кількості. 

Під дію офіційної ціни не підпадає продаж на ринку дрібними товаровиробниками.

Указ набрав чинності наступного дня після його оголошення, тобто 10 листопада 2022 року.

Ціна одного яйця категорії M становитиме 80,44 форинта (7,37 грн), 97,5 форинтів (8,93 грн) для яйця категорії L і 62,25 форинта (5,70 грн) для яєць категорії S.

Імовірно, ціна кілограма картоплі становитиме максимум 411,5 форинта/кг (37,71 грн/кг).

Читайте також: Великобританії загрожує дефіцит картоплі