Овочі-Ягоди-Сад

Великобританії загрожує дефіцит картоплі

Великобританії загрожує дефіцит картоплі

Нестача місцевої картоплі у Великобританії нині становить близько 29%, наступного 2023 року ситуація може стати ще гіршою через скорочення посівних площ, повідомляє Farmers Weekly.

Аналітики прогнозують, що високі витрати на виробництво картоплі та посилення регулювання засобів захисту рослин призведуть до подальшого скорочення британських посівних площ під картоплею у 2023 році, що неминуче позначиться на секторах переробки та споживання.

Експерти спостерігають, як одні фермерські групи просто скорочують посівні площі наступного року, а інші відмовляються від вирощування картоплі на користь надійнішого прибутку від пшениці, цукрових буряків та інших культур.

Наступними факторами, що впливають на фермерські рішення, є премії, що виплачуються за альтернативні культури, та перехід до регенеративних методів землеробства зі скороченням застосування агрохімічних добрив та пестицидів, внаслідок чого деякі виробники вилучають картоплю зі своїх сівозмін.

Зрештою, ціни на сільгоспресурси досягають безпрецедентного рівня у Великій Британії: у семи з дев’яти категорій зростання витрат вимірюється двозначними цифрами, що загрожує життєздатності багатьох сільськогосподарських підприємств. Адже за 12 місяців до вересня 2022 року вартість сільськогосподарських ресурсів зросла на 34%.

Читайте також: Здешевлення картоплі здивувало експертів