Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Україна посіла друге місце за темпами зростання експорту лохини

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Україна посіла друге місце за темпами зростання експорту лохини

За останні 5 років середній темп приросту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. Наша країна посідає друге місце серед експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту цієї ягоди.

Про це повідомляє EastFruit

«Україна поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартості експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило цій країні потрапити в топ-20 вже в 2019 році» , – сказав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За останні 5 років середній темп приросту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. При цьому реальні темпи зростання могли бути вище, враховуючи певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт на 38,9% за рік. У топ-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік).

«Десять років тому, коли Чилі вже була лідером світового рейтингу експортерів лохини і впевнено нарощувала обсяги експортних відвантажень, Перу не експортувала лохини взагалі. П’ять років тому Перу експортувала в 20 разів менше лохини, ніж Чилі. А вже в минулому, 2019 році, Перу експортувала на 42% більше лохини, ніж Чилі», – навів приклад зміни лідера Андрій Ярмак.

Читайте також:Експерт: площі під лохиною зростатимуть, збільшаться інвестиції в захищене вирощування

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ