Овочі-Ягоди-Сад

Експерт: площі під лохиною зростатимуть, збільшаться інвестиції в захищене вирощування

Експерт: площі під лохиною зростатимуть, збільшаться інвестиції в захищене вирощування

Україна виступає одним зі світових лідерів у розширенні площ під лохиною, до 2019-го зростання становило 43% щороку. 

Пр це у колонці на AgroTimes розповів Євген Кузін, менеджер проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Прогнозується, що тенденція до зростання зберігатиметься в найближчі роки. Відбуватиметься подальший розвиток внутрішнього ринку, крім того, українські виробники продовжать освоювати нові напрямки експорту: Близький Схід, Південно-Східну Азію, ймовірно, Скандинавію. Конкуренція стимулюватиме виробників до активних інвестицій в захищене вирощування. Мається на увазі тепличне виробництво, встановлення протиградових систем, захист від весняних заморозків. 

Очікується зниження цін, але це буде залежати від балансу між розширенням площ та розвитком експорту. 

Свої корективи вноситиме погода. Якщо порівняти ціни на лохину в Україні станом на початок серпня, то цього року вони були на 37% вищими порівняно з минулим сезоном. Причина в тому, що через заморозки навесні й низькі температури виробники отримали вдвічі менший урожай від очікуваного, тож і ціна була вищою, незважаючи на розширення площ під культурою. 

Цікаво, що виробники у Польщі теж мали заморозки, але в них ціни зросли менш як на 10%, а в Білорусі лохина взагалі коштувала на 15% дешевше порівняно з минулим роком – основною проблемою була низька якість ягід і відсутність налаштованих каналів збуту.

Довідка: За даними «АПК-Інформ: овочі і фрукти» площі під лохиною у Польщі, Україні, Білорусі, Росії становлять понад 15,5 тис. га. З них 71% (11 тис. га) розміщені в Польщі, 20% (3,1 тис. га) –– в Україні, 8% (1,24 тис. га) –– в Білорусі, 1% (155 га) –– в Росії. 

Читайте також: При експорті продукції українські ягідники обирають стабільність замість одномоментного прибутку, – експертка