Овочі-Ягоди-Сад

У Західній Європі прогнозують гарний урожай картоплі

Організація північно-західноєвропейських виробників картоплі (NEPG), яка об’єднує  Бельгію, Великобританію, Нідерланди, Німеччину, та Францію, прогнозує урожай картоплі в 2019 році між 27 і 27,3 мільйонами тонн для 5 провідних країн-виробників картоплі, що на 3% більше, ніж в середньому за 5 років, і на 12% більше, ніж минулого року.

Про це повідомляє Potato.pro.

«Цього року  урожай більший не завдяки врожайності, а через збільшення площі під картоплею, з минулим роком. Усі країни NEPG, крім Великобританії, посадили більше картоплі, у Франції навіть на 14% більше, ніж середня площа за 5 років», — йдеться у повідомленні.

Для 5 країн середня врожайність зараз оцінюється в 44,7 т/га порівняно 47,1 т/га — в середньому за 5 років. Минулого року через посуху середня врожайність впала до 40,9 т/га. 

Врожайність сильно залежить від наявності зрошувальних систем, крім того, є значні відмінності у вроожаї залежно від сорту та розташування. 

Цього року на світовому ринку конкурентоспроможність продукції з ЄС буде кращою, при цьому ціни на картоплю будуть не настільки високими, ніж у минулому році. Країни Східної Європи відзначають значно нижчі врожаї. Супутникова програма ЄС MARS вказує на 5–10% нижчий урожай (порівняно із середнім рівнем 5 років) у Польщі та кількох інших східних країнах.

Вже є активний експорт із країн NEPG до Польщі та Румунії. 

Показники MARS для ЄС 28 на 3,1% нижчі порівняно із середнім рівнем за 5 років (серпневий звіт).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!