Овочі-Ягоди-Сад

У Росії почала дорожчати картопля

Різкий сплеск попиту на картоплю провокує зростання цін, за останній тиждень вона подорожчала у закупівлі на 11% до 7-15 руб/кг ($0,11-0,23 за кг), до рівня аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомляє EastFruit

«Як і очікувалося, підвищення цін співпало з початком масового збирання пізніх сортів картоплі в господарствах центральної смуги Росії, Уралу і Сибіру. Фермери в цих регіонах зараз пропонують до продажу порівняно невеликі обсяги продукції, а основну частину вирощеної картоплі вони закладають на зберігання. У той же час, місцеві оптові компанії, і особливо покупці з південних регіонів країни, зараз також готові закуповувати великі партії картоплі для поточних продажів і закладання на зберігання, тому що очікують, що ціни в зимовий і весняний період будуть набагато вище», – зазначає видання.

Також відзначається, що почасти зростання цін на картоплю в Росії обумовлене і різким зростанням експорту її в Україну за посередництва Білорусі, тому що прямі поставки картоплі на український ринок неможливі. Значно вища ціна на картоплю в Україні дозволяла підприємцям скуповувати продукцію відразу після збирання і непогано заробляти на її експорті з РФ в Україну під виглядом білоруської картоплі.

Третьою причиною подорожчання називають рясні дощі в деяких регіонах, які ускладнюють збір врожаю і ще більше роздувають ціни.Нагадаємо, картопля в Україні серед трійки овочів, які найбільше подорожчали протягом вересня. Її ціна виросла на 32 %.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!