Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Картопля в Україні за місяць подорожчала на 32%, а в Польщі – на 22%

На київському оптовому ринку «Столичний» протягом вересня найбільше подорожчали кабачки – на 42%, та картопля – на 32%, а на варшавському гуртовому ринку «Броніше» кабачки подорожчали на 100%, а картопля на 22%.

Про це пише Економічний дискусійний клуб.

«На гуртовому ринку «Столичний» середні оптові ціни на більшість видів овочів, за якими здійснюється моніторинг, зростали», – зазначає видання.

Найпомітніше подорожчали: капуста цвітна – у 2 рази, кабачки – на 42%, картопля – на 32%, часник – на 33% та баклажани – на 22%. Серед овочів, що подешевшали у вересні слід відмітити моркву, огірки, капусту броколі. Ціни на плоди та ягоди, що потрапили до нашого моніторингу, зростали. Виключенням був виноград, який подешевів упродовж місяця на 12%. Ціни на яблука та сливи залишилися стабільними. З початку місяця найбільше подорожчали кавуни, дині та груші, ціни на які зросли на 67%-79%

на гуртовому ринку «Броніше» протягом першого місяця осені серед овочевої групи найбільше подорожчали кабачки (у 2 рази) та огірки (на 88%). Примітно, що на польському оптовому ринку, як і українському, у вересні відбулося підвищення цін на картоплю майже на 22%. Водночас відчутно подешевіли буряки − на 63% та морква – на 25%. Що стосується плодово-ягідного асортименту, то на польському ринку стрімке зростання цін спостерігалося на полуницю та сливи. Вартість яблук, малини та винограду зменшилася на 17%−22%.

«Порівняльний аналіз дає підстави зробити висновок, що на польському та українському гуртових ринках оптові ціни на овочі борщового набору у вересні знаходилися приблизно на однаковому рівні. Водночас на польському оптовому ринку ціни на картоплю наразі є на 25%−42% нижчими, ніж в Україні», – зазначає Економічний дискусійний клуб.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали