Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі прогнозують високі ціни на суницю садову

Через холодну погоду затримується достигання врожаю тепличної та грунтової суниці садової. Виробники прогнозують високі ціни протягом сезону.

Про це повідомляє wp.pl.

Нині теплична суниця садова продається гуртом по 30 злотих за кілограм (219 грн/кг). 

«Нам довелося накрити суницю садову двома шарами плівки, щоб пережити останні заморозки. Холодна погода пошкодить ягоди на багатьох плантаціях, і в результаті частина врожаю може бути неякісною. Я з занепокоєнням дивлюсь на прогнози, ніякого потепління не видно», – розповів Яцек Висоцький, фермер з Мазовецького воєводства. Не очікується падіння цін на полуницю. 

«Це буде дуже незвичний рік у галузі. За такої холодної погоди, як зараз, ягоди, вирощені без укриття, з’являться приблизно через 6 тижнів. Полуниця з-під укриття триматиме оптову ціну приблизно 20-30 злотих за кілограм тривалий час. Це означає, що не буде ніяких «піків» надлишкової пропозиції, а наслідком яких могло би бути падіння ціни. Мені важко сказати, скільки буде коштувати полуниця точно, але це буде недешево», – прокоментував виробник.

На ціни,також впливатимуть витрати на робочу силу та можливість найму сезонних працівників, витрати на пальне та ЗЗР.

Нагадаємо, в Україні перед Великоднем на гуртовому фермерському ринку «Неждана», що в селі Великі Копані на Херсонщині суниця садова коштувала 150-220 грн/кг.

Читайте також: Експерти прогнозують високі ціни на ранні овочі відкритого ґрунту

Журнали