Овочі - Ягоди - Сад

У насіннєву картоплю варто інвестувати, – виробник

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
У насіннєву картоплю варто інвестувати, – виробник

Дефіцит якісного насіння український ринок буде відчувати ще досить тривалий час, а його виробництво рентабельніше, ніж вирощування звичайної столової, вважає  Ігор Завадський, директор представництва німецької селекційної компанії Solana – ТОВ «Солана Україна».

Про це повідомляє East-fruit.

«Причина того, що українці не хочуть купувати насіннєву картоплю, віддаючи перевагу в основному дрібній товарній картоплі, криється в простих речах. Зокрема, свою роль відіграє те, що за дрібну картоплю треба платити менше, ніж за насіннєву. Віддаючи перевагу дрібній картоплі, фермери вважають, що вона нічим не відрізняється від якісної насіннєвої продукції. Крім того, люди завжди очікують якогось обману при спробі придбати насіннєву картоплю», – пояснив Ігор Завадський.

Він зазначив, що на сьогодні в Україні ліцензійне насіння виробляється на площі не більше 1 тис га. Із дотриманням правил насіннєвого бізнесу працює не більше десятка господарств.

«Якщо брати врожайність сертифікованого картоплі на рівні 25 т/га, то ми можемо зрозуміти що загальне виробництво становить приблизно 25 тис. тонн на рік. З огляду на, що при висаджуванні в середньому використовується 3 т/га, то це означає, що приблизно 8 тис. га може бути забезпечене сертифікованим насінням»,  – підрахував він.

За його словами, для насіннєвого господарства слід дотримуватися сівозміни, мати власний великий банк землі або йти на укладення угод про суборенду. Вирощуючи насіннєву картоплю без зрошення, слід вносити достатню кількість добрив. А також нести витрати, пов’язані зі сплатою ліцензії на виробництво.

Читайте також: Цього року буде багато здорової насіннєвої картоплі, – виробник

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями