Овочі-Ягоди-Сад

Навіть збиткові овочі фермери масово не викидають, – експерт

Фото кількох тонн пророслої та зіпсованої цибулі біля дороги в Генічеському районі на Херсонщині викликало хвилю обурення у соцмережах /Фото Наталії Стегури

Попри збиткове виробництво цибулі та моркви цього року, фермери масово продукцію не викидають. Її намагаються, хоч і дешево, продати. А непродане утилізують.

Про це у коментарі AgroTimes розповів Павло Булгаков, міжнародний консультант зі зберігання, що базується в Херсонській області.

Фото кількох тонн пророслої та зіпсованої цибулі біля дороги в Генічеському районі на Херсонщині викликало хвилю обурення у соцмережах.

За словами спеціаліста, це нетипова ситуація. По-перше, нормальні фермери утилізують зіпсовану продукцію на звалищі або самостійно переробляють на компост. Цибуля, що гниє при дорозі – свідчення низької соціальної відповідальності фермера перед суспільством.

«Цього року в українських фермерах трапилося перевиробництво овочів борщового набору, особливо цибулі та моркви, – сказав Павло Булгаков. – Якість цих овочів не завжди дозволяє зберігати їх довгий час, особливо коли сховища не обладнані холодильними установками.

Як і в будь-якому виробництві, навіть при ідеальній якості овочів є деякі відходи. Це 3-4%. У моркві – це земля, ламана продукція, підгнила. У цибулі – луска, уражені хворобами цибулини».

Виробництво цибулі цього року було збитковим для фермерів. Зараз цибуля продається на гуртових ринках Херсонщини по 3-3.50 грн/кг, тоді як її собівартість складає 4.50-5.50 грн/кг.

Попри це, фермери намагаються продати овочі й повернути хоча б частину витрат.

Читайте також: Херсонські фермери викидають зіпсовані овочі біля доріг