Овочі-Ягоди-Сад

Сорти лохини вибирають відповідно до напрямку господарства

Сорти лохини вибирають відповідно до напрямку господарства

Фермери-початківці починають з того, що просять поради, які сорти вирощувати. Насправді ще перед стартом слід визначитися моделлю майбутнього  господарства.
Таку пораду в журналі «Садівництво по-українськи» дала Анна Домбровська, співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ», що на Київщині.

«Чи ви збиратимете тільки ранню і тільки пізню ягоду, коли найвища ціна, або хочете збирати її всі три місяці сезону, чи плануєте її експортувати або використовувати комбайнове збирання. Відповідно до цих умов підбираються й різні сорти. Наприклад, ми не можемо радити підприємцю, який планує експортувати, сорти з м’якою шкіркою», – зазначила вона.
Анна домбровська додала, що розсадник «Фруктовий сад АТ» вирощує саджанці дев’яти промислових сортів лохини, які дозволені для розповсюдження в Україні. З ранніх — Дюк, лінійка середньоранніх — Патріот та Спартан, далі йдуть середні Блюкроп, Торо, Бонус, а також середньопізні Блюголд і Нельсон та найпізніший сорт Еліот. 

«Якщо висаджувати всі ці сорти, вони дозріватимуть один за одним і, відповідно, ви матимете ягоду протягом трьох місяців», – наголосила Домбровська.

Читайте також:  Експериментувати з сортами лохини на сьогодні ризиковано, – думка