Овочі-Ягоди-Сад

Експериментувати з сортами лохини на сьогодні ризиковано, – думка

Експериментувати з сортами лохини на сьогодні ризиковано, – думка

Серед ранніх сортів лохини Дюк залишиться стабільним щонайменше років 5-10. Такий прогноз журналу «Садівництво по-українськи» висловлює головний агроном господарства «Аграрна компанія «Еко-Парк» Федір Прима.

Звичайно, що ягідникам завжди хотілось би пробувати нові сорти, і компанія постійно моніторить їхній вихід на території України, але у нинішніх економічних умовах це ризиковано, попереджає Прима. У будь-якому разі треба дивитись насамперед на три роки вперед – які з сортів будуть актуальними, радить він.

«Блюкроп, хоча не дуже йде на експорт, проте популярний на внутрішньому ринку та чудово переносить зими, – наводить агроном сорти, які успішно вирощує його господарство. – Патріот – хоча і старий сорт та за смаком виходить якийсь рік гарний, а якийсь – не дуже, але він також добре зимує, у нього добра урожайність та він невибагливий до умов. Блюголд та Ліберті – середньо-ранній та середній сорти – мають ризик підмерзання, втім, якщо дотримуватись технології живлення, можна працювати з цими сортами досить ефективно. До того ж, вони добре продаються як на внутрішньому ринку, так і на експорт», – каже Федір Прима.

Всі ці сорти, за його словами, добре працюють та стабільні, тому він радить їх для вирощування в Україні.

Нагадаємо, на думку фахівця, лохину очікує складний рік. Як повідомлялося, держава стимулює вирощування горіхів, лохини та яблук.