Овочі-Ягоди-Сад

Саджанці на плантацію лохини до 2 га варто купувати в Україні, – експерт

Саджанці на плантацію лохини до 2 га варто купувати в Україні, – експерт

Для невеликих, до 2 га, плантацій лохини саджанці варто закуповувати в українських розсадниках, які вирощують їх in vitro.

Таку пораду в журналі «Садівництво по-українськи» дає Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини, автор сорту Фіолент і співавтор книги «Чорниця високоросла».

Він зазначає, що якісний саджанець – половина справи, та однозначної відповіді, де його купувати, немає. Великі плантації, як правило, закладаються іноземними рослинами. За масового завезення їхня ціна доволі приваблива. 

«Якщо закладати пару гектарів, для чого буде потрібно трохи більше як 6 тис. саджанців, краще звернутися до вітчизняних розсадників, які навчилися вирощувати посадковий матеріал найперспективніших сортів, не гірший за іноземний, – радить фахівець. – Наразі відводками, здеревілими чи зеленими живцями створювати тисячі саджанців нераціонально. Деякі сорти погано вкорінюються, потім потрібен час для їх дорощування. Такий саджанець виходить золотим. Тому низка розсадників перейшла на розмноження in vitro».

У лабораторії процес прискорюється, до того ж триває цілорічно. Із вихідного матеріалу вирощують маленькі рослинки, ріжуть на частини — буквально по одному листочку, вкорінюють у поживному середовищі, висаджують на торф’яний субстрат, дорощують, загартовують — і через деякий час маємо готові саджанці. 

Експерт підкреслює, що такий метод позбавляє рослину вірусів, які у відкритому ґрунті розповсюджуються бджолами та сисними комахами (кліщами й клопами). Отримання початкового безвірусного матеріалу — справа теж не з дешевих, але подальше тиражування менш витратне.

Читайте також: Фахівець порекомендував сорти лохини