Овочі-Ягоди-Сад

Ринок картоплі залишається стабільним, – експерт

Ринок картоплі залишається стабільним, – експерт

Попри війну, картоплі буде вдосталь. У той час як професійні виробники через воєнні дії не змогли вийти на повну потужність, частина продукції вирощена у приватному секторі. Зменшився урожай через посуху, проте зменшилося і населення. Імпорт картоплі сумнівний. Внутрішня пропозиція повністю покриє попит.

Про це в своїй колонці на AgroTimes розповів Орест Кравчук, керівник кластеру «Картопля», «Контінентал Фармерз Груп».

«Безумовно, війна вплинула на галузь, але загалом ринок картоплі залишається стабільним, – підкреслив він. – Є певні зміни в традиційних джерелах її надходження: цього сезону частина картоплі потраплятиме від приватного сектору, а не від виробників, які займаються вирощуванням у промислових масштабах. Це зумовлено й тим, що у регіонах, де відбувалися або й досі відбуваються воєнні дії, виробники не могли на повну потужність вести господарську діяльність».

На думку експерта турбуватися про дефіцит картоплі внутрішньому споживачеві немає причин. Він зауважив, що значна кількість споживачів виїхала за кордон. Посушлива погода хоч і вплинула на продуктивність, але створила умови, які були несприятливими для розвитку хвороб. 

«Якщо говорити про частку імпортного продукту, то є певні сумніви щодо насичення ринку завізною картоплею. Адже відмова від російських і білоруських постачань та посушлива погода, на яку скаржаться європейські виробники картоплі, дадуть змогу без проблем реалізовувати український продукт внутрішньому споживачеві», – підсумував Орест Кравчук.

Читайте також: Цієї зими Україна без овочів не залишиться